THEATERVOORSTELLING BODEM-BUIK-BREIN

24-6-2026

20:00-20:45 uur

Theater & Cinema de Winsinghhof

Brink 10, 9301 JL Roden

€20,- p.p.

Aanmelden via de Winsinghhof >>

 

Categorieën: ,

Beschrijving

Glashouwer Theaterproducties presenteert:
BUIK-BODEM-BREIN

2 performers met ieder 30.000 miljard figuranten

Grote kans dat je dit BODEM-BUIK-BREIN verhaal nog nooit zo gehoord hebt… en grote kans dat je wereld na het zien van de voorstelling compleet veranderd is! Glashouwer Theaterproducties maakt innovatief en humorvol theater dat tot nadenken stemt en bewustzijn verruimt: over ons geldsysteem, over communiceren of over de dood.

Nu neemt Dette Glashouwer je, samen met componist/muzikant Joop van Brakel, opnieuw mee op avontuur met de vraag: ‘Wat is eigenlijk de BODEM, waar lopen we op en wat houdt ons in leven?’Het blijkt dat onze BUIK er rechtstreeks mee in verbinding staat. In een handvol gezonde aarde zitten evenveel levende wezens (microben) als er mensen op aarde zijn, in onze buik wonen meer diertjes dan we cellen hebben. We gaan zien hoe ze jagen op elkaar, sex hebben, hoe ze elkaar opeten en uitpoepen.

Als het microben zijn die vanuit de darmen signalen naar ons brein sturen, wie zijn we dan, wie is er eigenlijk verslaafd aan chocola?

Het verbond van de mens met haar bodem was niet eerder zo tastbaar te beleven als in BODEM-BUIK-BREIN 2 performers met ieder 30.000 miljard figuranten. Niks in de voorstelling is verzonnen, de ontdekkingen zelf zijn absurd genoeg.

Reacties publiek: 'Ontroerend gewoon'. 'Wat een belangrijke voorstelling'. 'Enthousiasme voor je project van Portugal via Frankrijk tot Noorwegen.'

Credits:
Tekst en spel: Dette Glashouwer Muziek en spel: Joop van Brakel
Regie: Dirk Groeneveld
Publiciteit: Leonie Jupijn – Wenting
Zakelijke leiding: Karin van den Berg

Recensie Theatercollege
BODEM-BUIK-BREIN Glashouwers fascinatie voor microben leidt tot de vrolijkste spreekbeurt in tijden
Gezien op 13 maart 2025, Groote Museum, Amsterdam

Naast twee theatermakers zitten in BODEM-BUIK-BREIN zo’n 60.000 miljard figuranten – als je de microben in het lijf van actrice Dette Glashouwer en componist Joop van Brakel meetelt. Of eigenlijk spelen die microben de hoofdrol in deze voorstelling. In ongeveer een uur zet Glashouwer een overtuigend pleidooi neer voor het belang van microben in onze bestaansgeschiedenis, onze gezondheid én de wereldproblematiek.

De link naar de hele recensie:
https://www.theaterkrant.nl/recensie/bodem-buik-brein/dette-glashouwer/ 

ENTREE EXPOSITIE WONDERGRONDS 2.0

Bij een combinatie van activiteiten krijgt je gratis entree t.w.v. €7,50 voor de kunstexpositie.

Laat de bevestiging van de activiteit waarvoor je een ticket hebt besteld zien om de entree-button te bemachtigen.

Winkelmand0
There are no products in the cart!
Terug naar activiteiten
0